Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva handel av tak- och brandventilationsprodukter, formspruta termoplastdetaljer till industrin och där med förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 55 730 | 70 449 | 72 866 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 132 | 9 633 | 9 297 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 784 | 8 407 | 7 889 |
| Årets resultat (tkr) | 2 552 | 4 776 | 5 466 |
| Summa tillgångar (tkr) | 44 005 | 45 354 | 42 742 |
| Antal anställda | 16 | 16 | 16 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 55 730 | 70 449 | 72 866 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 132 | 9 633 | 9 297 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 784 | 8 407 | 7 889 |
| Årets resultat (tkr) | 2 552 | 4 776 | 5 466 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 1 663 | 1 811 | 2 334 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 42 342 | 43 543 | 40 408 |
| Tillgångar (tkr) | 44 005 | 45 354 | 42 742 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 24 314 | 21 762 | 16 987 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 10 290 | 9 914 | 7 598 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 5 359 | 8 339 | 11 474 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 4 041 | 5 339 | 6 684 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 44 005 | 45 354 | 42 742 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 16 | 16 | 16 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 483 | 4 403 | 4 554 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 7.4% | 13.7% | 12.8% |
| Soliditet | 72.1% | 63.7% | 52.5% |
| Kassalikviditet | 873.0% | 714.3% | 500.0% |
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva handel av tak- och brandventilationsprodukter, formspruta termoplastdetaljer till industrin och där med förenlig verksamhet.